Kunstnik Nerva haarab poodlejad kunsti sisse

10/21/2005Linnaleht Tartu
Note: This article is written in a different language: eesti

Tartu uue kaubamaja kolmandal korrusel näeb fuajees ülesriputatud pabereid ja sekundeid lugevat kella. Mis toimub?

Tegemist on kunstnik Nerva uudse kunstiprojektiga Värske värv!, mis tähendab, et 15 nädalat järjest toon Nerva igal reedel kell 17 kaubamajja täiesti uue taiese. Esimene pilt jõudis vaatajate ette nädal tagasi. Jaanuari lõpuks peaks aga iga paberi asemel rippuma hoopis kunstiteos.

Selleks et rahvas ikka täpselt teaks, millal järgmist pilti kaubamajas näha saab, on Nerva loonud sõbra Tanel Linnase abiga erilise pildikella. Nii saavad kõik kaasa elada sekunidte nullini allalugemisele ning välja selgitada, kas Nerva jõuab ikka uue pildiga õigeks ajaks kohale.

Näituse mõte tuli soovist kunstiga inimestele lähemale minna, ütleb Nerva. Praegu paistab küll inimestel palju huvi olevat, aga mul jalad värisevad siiani, et sellise julge asjaga sai välja tuldud, naerab kunstnik ja lisab: Näituse avamisel inimesed küll pahameelt ei avaldanud, et ainult ühte pilti nägid. Aga seda ma võin öelda, et kui esimene pilt oli mahedates toonides, siis teine pilt on kärtspunane.

Nerva värsked teosed ei paku ainult vaatamisrõõmu - kõik saavad nii näitusepaigas kui Internetis kunstniku koduleheküljel www.nervaart.com vastloodud piltidele ka ise allkirju välja mõelda. Parima pakutud pildiallkirja loojale annab Nerva preemia. Ja kui pildid kohe väga meeldima hakkavad, võib kunstnik need hea hinna eest ka ära müüa.

Your recently viewed items:
NervaMedia40
English
Artist
Artworks
Shows
Media
Help
Contact