Kunstikuule anti roheline tuli

11/3/2015Sirje LemmikValgamaalane
Note: This article is written in a different language: eesti

Täna avati piirilinnas pidulikult 25. Valga kunstikuu, mis juba kolmandat aastat kannab kindlat pealkirja. Kui eelmisel aastal oli selleks «Rütm ja harmoonia», siis sel aastal on kunstikuu üritusi ühendavaks teemaks «Usk. Lootus. Armastus». Kunsti on kultuurikeskus aga pilgeni täis.

Ovaalsaalis on üleval maakonna loomeinimeste tööde näitus. Väljas on ligi poolsada maali, millest igaüks omanäoline, oma loojale oamne. Maalidel on kujutatud loodusvaateid, vett, metsa, lilli, loomi ja inimfiguure. Mitmedki näitusele toodud maalid kannavad kunstikuuga sarnast nimetust.

Lisaks maakonna loomeinimeste näitusele avati ka Nerva isikunäitus, mida saab uudistada kultuurikeskuse teatrisaali fuajees. Nerva, kodanikunimega Koit Nerva ,on Eesti graafikakunstnik, kes on sündinud 1972. aastal.Hariduselt on mees helilooja, tegeleb kunstiga aktiivselt alates 1998. aastast. Valgas on välja pandud paarkümmend kunstniku tööd, mille läbivaks teemaks on pallid ja puud.

Ta on teinud sadakond akrüülmaali, enam kui 250 graafikaseeriat, samuti on valminud mitu raamatut ja hulganisti postkaarte.Aastast 2002 on toimunud rohkem kui 60 isikunäitust Eestis ja välisriikides.

Teatrisaali fuajee teisel korrusel on üleval Valga kultuurikeskuse kunstiringi laste joonistused.Nende juhendajaks on Ülla Blaasen.

Kõiki loomeinimesi, keda oli kohale tulnud poolesaja ümber, peeti meeles sooja sõna ja teemakohase meenega.Erilise tänu pälvisid kultuurikeskuse teemakohase kujundamise eest kunstnikud Margi Vähi, Ülla Blaasen ja Jüri Freimanis.

Üritus jätkus kontserdiga, kus muusikutele Marek Sadamale ja Tõnu Laikrele lisaks oli kaastegev liivakunstnik Madli Luuk. Seda, mida see naine käte abil liivaga tegi ei ole võimalik sõnadega kirjeldada, seda peab oma silmaga nägema. See oli üllatav ja vapustavalt kaunis.

Näitusi saab kultuurikeskuses uudistada novembrikuu lõpuni.

Your recently viewed items:
NervaMedia86
English
Artist
Artworks
Shows
Media
Help
Contact