Vanemuises saab Nerva palle uudistada

9/4/2015Arvo UustaluLinnaleht
Note: This article is written in a different language: eesti

Reedel avas Nerva üle kuue aasta Tartus oma graafikateoste näituse. Vanemuise. kontserdimaja fuajees näha oleva näituse pealkirjaks on "Puu & Pall", kuid rohke dendroloogilise ja pallilise sisu kõrval võib maalidel näha ka väikeloomi, nagu koerad, ning suuremaidki imetajaid. Kuni kaelkirjakute ja sebradeni välja.

Kui kellelgi suurepärase näituse kohta midagi kriitilist öelda ongi, siis ehk kennelliidu funktsionääridel. Sest isegi kogenematu silmaga on näha, et ühel kahest väikesest suure palli poole vaatavast koerast on tõumöödalaskmisi.

Näituse avamisele kogunes sadakond kunstihuvilist ja fänni. Muusikat tegid Karl Madis Pennar kitarril ning Tobias Tammearu saksofonil. Suupisteteks serveeriti muu hulgas ka viinamarju, mis palle vaid põgusalt meenutasid.

Nerva mõtles näitust korraldades ka lastele. Nimelt toimus mõned tunnid enne õhtust üritust näituse avamine koos Tartu lastekunstkooli ja Saverna põhikooli õpilastega, kes kunstniku teoseid siiralt ka hindasid. Nerva tõdes rõõmuga, et enamasti olid hinneteks neljad ja viied, kuid tuli leppida ka mõne nelja miinuse ja isegi kahega.

Kunstnik ütleb, et puud on tema teostes tähtsal kohal juba tema esimestest teostest peale. Ehk siis elu täis puu, kui eksistentsi sümbol. Palli rohket esinemist tema viimase aja teostes selgitab kunstnik järgmiselt: "Pall ehk kera on ühteaegu üdini sisukas ja joonistamiseks parajalt keeruline kujund. See on ajatu ja otsatu. Sellest on raske tüdineda ja see pakub rohkelt fantaasiat."

Muusikalise haridusega kunstnik mainis näituse avamisel tagasihoidlikult, et pidi pallidest torni varjuderägastiku lahtimõtestamiseks pallid enne fotole jäädvustama, et neid siis uurida saaks.

Nerva järjekorras 67. isikunäitus jääb avatuks 30. oktoobrini. Sama näitus liigub edasi Valgasse ja Narvasse. Kunstniku teoseid on nautida saanud näitusekülastajad ka Lätis, Soomes ja Suurbritannias.

Your recently viewed items:
NervaMedia87
English
Artist
Artworks
Shows
Media
Help
Contact